Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

26 | 01 | 2020

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu to już tradycja w naszej szkole. W tym roku kalendarzowym wydarzenie to miało miejsce 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetkę ścienną informującą m.in. o nowych zagrożeniach pojawiających się w sieci.

W szkole odbyły się dwa konkursy sprawdzające wiedzę uczniów na temat bezpiecznego poruszania się w Internecie, w których rywalizowały ze sobą grupy uczniów reprezentujące swoje klasy. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać quiz, krzyżówkę, dopasować opisy zasad bezpieczeństwa do sformułowania umieszczonego na gazetce szkolnej, rozszyfrować hasła dotyczące bezpieczeństwa. Pierwsze miejsce zajęły dwie klasy: szósta i piąta zdobywając jednakowa ilość punktów. Niewiele mniej punktów zdobyła klasa 4 zajmując drugie miejsce. Klasa szósta reprezentowana była przez Mateusza Markowskiego, Ksawiera Pawliszyna, Eryka Makarcztiana, Kamila Kopija, Damiana Demskiego i Darię Sadlej. Klasę piątą reprezentowali następujący uczniowie: Dawid Węgliński - Rosiński, Maciej Wierzbicki, Julia Wachowska, Maksymilian Narejko, Magdalena Rudkowska i Kacper Linkowski. Reprezentantami klasy czwartej byli uczniowie: Joanna Bajcer, Szymon Sawicki, Martyna Guglas, Julia Romanowska, Kamil Zalewski i Tomasz Marciniak. Dyplomy dla klas wręczała Pani Dyrektor Bożena Lorent.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Poniżej przypominamy wszystkim zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

1. Zabezpiecz swój sprzęt - komputer, telefon, tablet.

Zainstaluj antywirus, pamiętaj o aktualizacjach, nie klikaj w nieznane linki i nie pobieraj nieznanych załączników.

2. Dbaj o swoją prywatność.

Skonfiguruj ustawienia prywatności. Nikomu nie udostępniaj swoich haseł.

3. Szanuj siebie.

Dbaj o swój pozytywny wizerunek w sieci.

4. Szanuj innych.

Nie wyzywaj, nie obrażaj, nie hejtuj.

5. Szanuj swój czas.

Zachowaj umiar w spędzaniu czasu w sieci.

6. Bądź krytyczny.

Nie wszystkie informacje dostępne w Internecie są prawdziwe.

7. Pomyśl, zanim wrzucisz.

To, co wrzucisz do sieci, zostaje tam na zawsze.

8. Korzystaj z możliwości, jakie daje nam Internet.

Zastanów się, jak możesz twórczo wykorzystać jego potencjał.

9. Przestrzegaj prawa.

Pamiętaj, że regulacje prawne obowiązują również w Internecie.

10. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście.

W sytuacji zagrożenia online poproś zaufaną osobę dorosłą. Możesz też zadzwonić pod bezpłatny numer 116 111.

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1507705
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
133
2431
133
1494324
1507705